All on Six

All on Six İmplant

İmplant tedavisi, birçok sebepten kaynaklı olabilecek diş eksikliğinde tercih edilen teknolojik bir tedavi yöntemidir. Tedavi sonrasında uzun yıllar sorunsuz kullanım sunan implant tedavisinde kullanılan All on Six İmplant yöntemi birden fazla diş eksikliklerinde kullanılır. 

All on Six tedavisi sayesinde diş kaybı ve  ileride gelişebilen kemik rahatsızlıklarına uzun ömürlü bir çözüm yakalayabilirsiniz.

All on Six İmplant Tedavisi Nedir?

Diş kaybı yaşayan kişilere sabit protez yöntemiyle belirli açılarla 6 adet implantın yerleştirilmesine All on Six implant denir. Bu teknik altılı implant tekniği olarak bilinir.Standart implant tedavisine göre daha uzun ömürlü olan bir yöntemdir. Titanyum maddesinden yapılan vidalar üzerine altılı protez yerleştirilir. All on Six, üst ve alt çene açıları baz alınarak 45 ve 90 derece açıda yerleştirilir. İleri düzeyde diş kaybının yaşanmaması adına önleyici bir tedavi olarak hekiminize danışarak yaptırabilirsiniz. Tamamen dişsiz ve kemik rahatsızlığı olan kişilere uygulanabilirliği mümkün tedavi yöntemine başvurabilirsiniz.  

All on Six İmplant Tedavi Aşamaları Nelerdir?

Altılı implant tekniği uygulaması tek bir aşamada yapılarak hızlı sonuç verir. Standart implant tekniklerine göre daha kolay aşamaya sahip olup, diş hastalıkların yaşanmamasına yönelik kalıcı tedavi önerisi sunar. Herkese uygun olmayan tedavide genel sağlık durumunuz iyi olmalıdır. Diyabet, tansiyon gibi rahatsızlıklarınız tedaviye engel teşkil eder. All on Six implant içerisinde herhangi bir yaş grubu sınırı bulunmaz. All on Six tedavisine başlamak istiyorsanız bazı aşamaları dikkate almalısınız:

•          Genel sağlık durumunuzun iyi olduğundan; herhangi bir kronik rahatsızlığınızın olmadığından emin olmalısınız,

•          Profesyonel diş hekimi kararlarına güvenmelisiniz,

•          Çene yapınızın, dişsizlik durumunuzun uygunluğuna göre All on Six implant tedavisine karar verilmesi için muayeneye olmalısınız,

•          Çekilen diş röntgenleri ve muayene ile altılı implant tekniği tedavisine uygun görülürsünüz,

•          Üst ve alt çenenizin ön kısmına 90 derece, arka kısmına ise 45 derece açıyla 6’lı implantlar yerleştirilir,

•          Aynı gün içerisinde implant üzerine geçici protez takılır,

•          Vidaların 3 ay içerisinde geçici protezle kaynaşmasını beklemelisiniz,

•           Gerçek protezin takılmasıyla tedavinizi başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

•           Tedavi sonrası ilk 7-10 gün buz tedavisi uygulayabilirsiniz.

All on Six İmplant Nasıl Uygulanır? 

All on Six implant tedavisi, hastanın genel sağlık durumu kontrol edilerek yapılır. Geçici protezler ve 6’lı implantlar dişe yerleştirilir. 90 ve 45 derecelik açılar kullanılır. En önemlisi hastanın tedaviyi uygun olup olmadığıdır. Doğru incelemeler ve muayeneler eşliğinde geçici protez ve 6’lı implantlar birbiriyle kaynaşır. All on Six implant tedavisi protez kaynaşmasıyla beraber 3 aylık bir süreç itibariyle gerçek protezlerin takılmasıyla tedavi tamamlanır. Lokal anestezi yöntemiyle altılı implant tekniği uygulanır. Diş hekiminizin önerisine uygun olarak talimatları yerine getirebilirsiniz. Çiğneme, konuşma, estetik faaliyetlerini yerine getirmek için kaplama dişler takılır. 

All on Six İmplant Tedavisinin Normal İmplant Tedavisinden Farkı Nedir? 

All on Six implantı, klasik implanta göre farklı avantajlara sahiptir. Öncelikle altılı implant tekniği, daha kısa süreli bir tedavi sürecine neden olur. Tekniğin en avantajlı yönü tamamen dişsiz ve kemik rahatsızlığı olan kişilere uygulanması olarak kabul edilir. Diş hekimleri, klinik ve radyografik incelemeler sonucunda tercih ettiği implant yöntemi konforunuz ve kısa işlem süreci adına All on Six tedavisini sunar. Klasik implanta göre daha uzun ömürlüdür. Bir implant yapılacak bir sürede 6 implant uygulanır. Yoğun diş kaybı yaşıyorsanız birden fazla implant yaparak zamandan kazanabilirsiniz.

All on Six İmplant Tedavisi Bittikten Sonra Beslenme Nasıl Olmalıdır?

All on Six implant tekniği uygulanan hastalar yaklaşık 2 saat herhangi bir gıda almamalıdır. Takip eden 24 saatlik süreçte de sert gıdalardan, kuru yemişlerden uzak durmak gerekebilir. Yiyecek tercihinde diş hekiminizin uyarılarına dikkat etmeniz gerekir. 

All on Six İmplantlarının Avantajları Nelerdir? 

All on Six implantları diğer uygulamalara göre birçok avantaja sahiptir. Bu avantajlar şu şekilde listelenebilir:

•           Hızlı iyileşme sürecine sahiptir,

•           Geçici protezler aynı gün takılır,

•           Teknolojik bir çalışmadır ve hekimler tarafından çokça tercih edilir,

•           Tedavi sonrası hemen yemek yenebilir,

•           Kişiye özel planlandığı için tam uyumludur,

•           Tamamen dişsiz ve kemik rahatsızlıkları olanlar için tercih edilir.

•           Uzun ömürlü kalıcılığı ile hastaları memnun eder.

All on Six İmplant Tedavisi Fiyatları Nedir?

Her hastaya uygulanan fiyatlar tedavi yönteminde kullanılan malzemeler, ameliyat öncesi ve sonrası yapılan işlemlere göre değişkenlik gösterir. Klasik implant tedavisine göre daha uygun bir tedavi yöntemidir. Daha fazla detay için Klinik34 profesyonelleri ile iletişime geçebilirsiniz.