All on Four

İmplant, diş protezi olarak da bilinen bir tedavi yöntemidir. All on Four implant ise son dönemde yaygınlaşan bir implant uygulamasıdır. Geleneksel yönteme göre daha kolay ve ekonomik olan All on Four yöntemi ile hızlı bir şekilde sağlıklı gülüşe ve doğal bir görünüme kavuşabilirsiniz.

All on Four İmplant Tedavisi Nedir?

All on Four tedavisi ya da diğer adıyla dörtlü implant tekniği, modern implant olarak bilinen bir tedavi yöntemidir. Geleneksel implant yöntemine göre daha gelişmiş ve yeni çağa ayak uyduran bir yöntem olan All on Four tekniği, uzmanlar tarafından da tavsiye edilir. Temel mantığı her bir diş için tek tek implant uygulamak yerine dörderli implant tekniği uygulanır. Ardından bu implantlara dişlerin protezi sabitlenerek All on Four uygulamasında süreç daha kolay hale getirilir.

All on Four İmplant Tedavi Aşamaları Nelerdir?

All on Four tedavi süreci cerrahi ve protez aşamalarından oluşur. Bu aşamalar şu şekilde sıralanabilir:

•           Cerrahi aşamada implantlar dörtlü şekilde uygulanır,

•           Protez aşamasında öncelikle geçici protezler yerleştirilir,

•           Rahatlıkla kullanabileceğiniz geçici protezlerden yaklaşık 3 ay sonra da kalıcı protezler yerleştirilir.

All on Four implant tedavi tekniğinde lokal anestezi ile rahatlıkla süreciniz tamamlanır.

All on Four İmplant Nasıl Uygulanır?

All on Four uygulamasında ön kısımdaki kalın kemiğe iki implant ve çene kemiğinin arka tarafında iki implant olmak üzere dört implant konumlandırılır. Öndekiler 90 derece açı ile, arkadakiler ise 30-45 derece açıyla sabitlenir. Ardından üzerine köprüler yerleştirilir ve protez dişlerin takılma aşamasında geçilir.

All on Four İmplant Tedavisinin Normal İmplant Tedavisinden Farkı Nedir?

All on Four tedavi sürecinin, geleneksel yönteme göre en büyük farkı her bir diş için ayrı implant kullanmak yerine üste ve alta dörder tane olmak üzere çapa şeklinde konumlandırılmasıdır. Konumlama açısından da farklar vardır. Daha hızlı ve daha fazla etkili bir yöntem olan All on Four yöntemi hastalar için de süreç daha kolay olur. Eğer tamamen dişi olmayan hastalardan biriyseniz, daha avantajlı ve ekonomik bir yöntemdir.

All on Four İmplant Tedavisi Bittikten Sonra Beslenme Nasıl Olmalıdır?

All on Four işlemi sonrası geçici protez dişler sabitlenir. Bu durumda rahatlıkla dişleri kullanabilirsiniz. Ancak geçici dişlerin olduğu ortalama 3 aylık süreçte yine de doktor tavsiyesine uygun şekilde beslenmeniz gerekir. All on Four tedavisinin sonunda kalıcı protezler takıldığında herhangi bir sınırlama olmaksızın dişleri kullanabilirsiniz.

All on Four İmplant Tekniğinin Avantajları Nelerdir?

All on Four tekniğinin en büyük avantajı kuşkusuz daha kısa sürede sağlam ve sağlıklı bir görünüm kazandırmasıdır. Dişi hiç olmayan hastalar için de rahatlıkla uygulanır ve daha ekonomiktir. All on Four yönteminde 90 ve 45 derecelik açılarla yerleştirilen implantlar, anatomik olarak da zarar görülmesini önler. Alt çene bölgesinde en az 10 sene, üst çene bölgesinde en az 5 sene olacak şekilde kanıtlanmış bir tedavi yöntemidir. Uzmanlar tarafından da önerilen bu yöntem için güvenilir ve uzman olan cerrahlardan hizmet almanızda fayda olacaktır.

All on Four İmplant Tedavisi Fiyatları Nedir?

All on Four implant tedavisini düşünenlerin en çok merak ettiği konulardan biri de fiyattır. All on Four tekniğinin fiyatları birçok faktöre göre değişir. Dişler normal protez tercih edildiğinde daha uygun olabilirken, ekstra seramik protez gibi tercihlerde bulunursa fiyatlarda farklılık olabilir. All on Four tedavi hizmetini kaliteli şekilde almak için Klinik 34’e gelebilirsiniz. Son teknoloji ekipmanlar ile başarılı şekilde All on Four uygulaması yaptırıp sağlıklı gülüşlere kavuşabilirsiniz.