Covid 19 önlemleri gereğince tüm sterilizasyon işlemleri özenle yapılmaktadır.

Zirkonyum Diş Kaplama

Zirkonyum, gri metal alt yapı yerine beyaz metal olarak kullanılan materyaldir. Geçmişte kullanılan metal altyapılı porselenlerin renk ve şekil verilme özelliklerinin çok  üstünde bir tedavi şeklidir.

El değmeden tamamen bilgisayar desteği ile hazırlanan kaplamalar, zirkonyum denilen beyaz metalden üretilmektedir.  Estetik ve direncin üst seviyede olması ön bölge ve arka bölge dişlerde kullanılmasını sağlamaktadır.

Işık geçirgenliği ve şeffaflığı metal destekli porselenden daha iyi olması ön bölge dişlerde kullanımını ön plana çıkarmaktadır.

Düzenli kontrolleri yapıldığı ve ağız hijyeni istenilen düzeyde korunduğu taktirde klinik ömürleri için bir süre verilmez. Zamanla renkleşme ve şekilllerinde bozulma görülmediği için uzun yıllar kullanılabilir.

Zirkonyum avantajları

Zirkon kuron kaplamalar günümüzde metal altyapılı klasik porselen kaplamalara göre avantajları olduğu için daha yoğun bir şekilde tercih edilmeye başlanmıştır.

Renk - ışık geçircenliği

Işık geçirgenliği yani şeffaflığı daha fazla olduğu için doğal dişleri taklit etmekte çok başarılıdır. Diğer yanda metal altyapılı porselenlerde bu özellik sıfırdır. Özellikle ön bölge estetik uygulamalarda zirkon kuron ve köprüler başarılı sonuçlar meydana getirmektedir.

Korozyona uğramaz - uzun ömürlü

Metal altyapılı porselen kuron ve köprülerde metalin yapısı gereği zamanla korozyon meydana gelir, hem dişe tutunma hem de renk açısından dezavantaj oluşturan bu durum zirkon kuron ve köprülerde oluşmaz. Böylelikle zirkonyumu tercih eden hastalar çok daha uzun yıllar ilk günkü formuyla zirkon kuron ve köprülerini kullanabilir.

Zirkonyum fiyatları

Zirkon kuron ve köprüler metal altyapılı porselenlere göre daha pahalıdır. Bunun sebebi el değmeden bilgisayar desteği ile şekillendirilip üretilmeleri ve kullanılan zirkonyum metalinin maliyetli olmasıdır. 3 boyutlu olarak özel programlarla ve freze aletleriyle el değmeden tasarlanan zirkonyum kuron ve köprüler günümüzün son teknoloji diş hekimliği uygulamaları arasında yer alır

İmplant ve zirkonyum

Dental implantlar titanyum gövde ve titanyum ara parçalardan oluşmaktadır. Zirkonyum kaplamalarının titanyum ile uyumu herhangi bir problem oluşturmamaktadır. Bu sebeple özellikle ön bölge estetik uygulamalar ve tüm çene implant üstü zirkonyum kuron köprü çalışmaları çok başarılı bir şekilde hastalara uygulanabilir.

İmplantların iyileşme evresi sonrasında alınan ağız içi ölçülere göre cad-cam sistemlerle implantların açı ve boyutuna göre kazınan zirkonyum kaplamalar, gerekli estetik uyumlandırmalar yapılarak özel yapıştırıcı simanlarla sabit bir şekilde kaplamalar simante edilir.

before after
before after

Adres

Millet Cad. Adasaray Apt. No:53/1 Fındıkzade Fatih / İstanbul, 34096

Hemen Randevu Alın

0554 190 34 34

Açık Saatler

Pazartesi - Cuma : 9:00 - 21:00
Cumartesi : 9:00 - 17:00
Call Now Button
Canlı