Covid 19 önlemleri gereğince tüm sterilizasyon işlemleri özenle yapılmaktadır.

İmplant

İmplant, herhangi bir nedenle kaybedilen dişlerin yerine titanyum gövdeden , kaybedilen fonksiyon ve estetiği tekrar sağlamak adına  yapılan yapay dişlerdir.

Lokal anestezi altında yapılan bu işlem, üst çenede en az  3 ay, alt çenede 2 aylık kemikleşme (osteointegrasyon ) dönemi tamamlandıktan sonra, ağızdan alınan protez ölçüleri ve bundan sonra gelen laboratuvar aşamaların tamamlanmasıyla son bulur.

Tüm çene diş kayıpları, tek diş eksiklikleri ve hareketli protezler, istenilen kemik kalınlığı ve yüksekliği bulunduğu taktirde implantlar üzerine adapte edilir. İmplant uygulaması ileri cerrahi beceri ve üst düzey klinik uygulama istemektedir. Kemik gelişimini tamamlamış ( ortalama 18 yaş ) tüm bireylerde istenildiği takdirde uygulanabilir.

İmplant Hakkında En Çok Merak Edilenler

* Herhangi bir sebepten dolayı kaybedilen dişlerin yerine uygulanan titanyumdan oluşan vidalardır.
* Tek diş eksikliğinden, parsiyel (kısmi) ya da total (tamamen dişsizlik) eksikliklere kadar geniş bir uygulama alanı vardır.
* Bir ya da birkaç diş eksikliğinde klasik yöntemlerden farklı olarak boşluğun komşu dişlerinde herhangi bir preparasyon ( kesip küçültme işlemi ) uygulanmaz.
* Kısmi ya da tam dişsizlik vakalarında yeterli sayıdaki implant uygulaması ile sabit bir protez yapma imkanı verir.
* Hareketli protez kullanan hastalara en az sayıda implant yapılarak daha tutucu, daha kullanışlı protez yapma imkanı sağlar.
* Basit bir cerrahi işlemdir.
* Lokal anestezi altında yapılır.(Uyutulmak gerekmez)
* 18 yaşını doldurmuş her bireye uygulanabilir.
* Uygulandığı bölgedeki kemik erimesi riskini yavaşlatır.
* Özellikle kemik boyunun kısa olduğu ve yeterli genişliğin bulunmadığı durumlarda kullanılan short implantlar ve ileri cerrahi teknikler sayesinde uygulanma aralığı giderek gelişmektedir.
* Diş fobisi,çeşitli korkular yüzünden bazı sistemik durumlardan dolayı genel anestezi ile de yapılabilir.

Adres

Millet Cad. Adasaray Apt. No:53/1 Fındıkzade Fatih / İstanbul, 34096

Hemen Randevu Alın

0554 190 34 34

Açık Saatler

Pazartesi - Cuma : 9:00 - 21:00
Cumartesi : 9:00 - 17:00
ArabicEnglishTurkish
Canlı