İmplant Tedavisi Hakkında Merak Edilenler!

İmplant Tedavisi Hakkında Merak Edilenler!

implant tedavisi hakkında merak edilenler!

implant tedavisi, eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini tekrar kazandırmak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen ve titanyumdan yapılan yapay diş kökleridir. İmplantlar, dokulara uygun, son derece dayanıklı ve ileri teknoloji olan yapılardır.

implant tedavisi operasyonu sırasında ve sonrasında ağrı hisseder miyim ?

implant tedavisi lokal anesteziyle yapıldığından normal şartlarda ağrı ya da rahatsızlık hissetmezsiniz. Herhangi bir diş tedavisi için yapılan lokal anesteziden bir farkı yoktur. Genel olarak implant sonrasında hissedecekleriniz ise basit bir diş çekimi sonrasında hissedeceklerinizle eşdeğerdir.
Operasyon sonrasında gerekli medikal ilaç desteği yapılarak, oluşacak ödem ve ağrı en aza indirilir. Hastamız sosyal hayatına ertesi gün kolaylıkla devam edebilir.

implant tedavisi güvenli midir ?

implant tedavisindeki başarı oranı oldukça yüksektir. implant tedavisi olacak en ideal hasta profili sigara içmeyenler ve ağız hijyenine dikkat eden bireylerdir.
Günümüzde bir çok implant üreticisi ve markası bulunmaktadır, bugün seçkin kliniklerde kullanılan implantlar ve bunların uygulanmasında özel eğitim almış hekimlerin oluşturduğu uygulamalar sonucunda implant başarısı en üst seviyelere ulaşmıştır.

 

Share:

Comments are closed.

Adres

Millet Cad. Adasaray Apt. No:53/1 Fındıkzade Fatih / İstanbul, 34096

Hemen Randevu Alın

0554 190 34 34

Açık Saatler

Pazartesi - Cuma : 9:00 - 21:00
Cumartesi : 9:00 - 17:00
Call Now Button
Canlı