Diş Eti Problemleri Ve Estetiği-Pembe Estetik

Diş Eti Problemleri Ve Estetiği-Pembe Estetik

Diş eti kanaması, diş eti çekilmesi, koyu diş eti rengi ve fazla gözüken diş etleri (gummy smiley) günümüzde bir çok hastamızın ortak problemleri arasında yer almaktadır.

Diş eti kanaması ve diş eti iltihabı nedir ?

Yanlış, düzensiz ya da eksik fırçalama sonucunda oluşan dişeti iltihabı, tedavi edilmez ise bir çok problemi beraberinde getirmektedir. Ağız hijyenin sağlanmadığı durumlarda bakterilerin periodontal ceplere yerleşmesi ve çoğalması sonucunda periodontitis ( diş eti iltihabı) oluşmaktadır.
Diş fırçalanması sırasında yada yemek yerken oluşan diş eti kanamaları diş eti iltihabının önemli göstergelerindendir. Bu tip şikayetleri olan hastalar erken dönemde diş hekimine muayene olduğu taktirde dişeti iltihabını önüne geçmek mümkündür.

Diş eti çekilmesi ve kanamaların nedeni nedir ?

Diş eti iltihabı bulunan hastalarda diş eti kanaması yoğun bir şekilde görülmektedir. Diş eti kanaması erken dönemde diş fırçalanması ve yemek yeme sırasında meydana gelmektedir, ileri dönemde spontan diş eti kanamaları enfeksiyonun ileri boyuta ulaştığı bizlere gösterir. Ağızda oluşan metalik tat, diş eti kanaması sonucunda ağızımızda yoğun miktarda bulunan kanın içeriği yüzünden hissedilebilir.

Diş eti çekilmesi periodontal problemlerin tedavi edilmedi durumlarda, ileri boyuta ulaşması durumunda karşımıza çıkar. Soğuk sıcak hassasiyeti ve estetik problemler ortaya çıkmak ile birlikte tedavi edilmediğinde kemik kaybı ve diş kaybı muhtemeldir.

Diş eti estetiği ( pembe estetik ) nedir ?

Tüm dişlerin aynı olmayan ama belli bir oranda sabit olarak seyreden bir dişeti seviyesi vardır. Bazı hastalarda dişeti seviyesi gülme hattının içerisinde yer alır (gummy smile). Diğer bir söylemle, hastamızın güldüğünde dişeti olması gerektiğinden daha fazla gözükmektedir.

Bu tip estetik problemlerle kliniğimize başvuran hastalarımıza Lazer ile diş etinde düzenleme yapılarak diş etlerine istenilen formun verilmesi mümkündür.

Lazer ile estetiği sağlamanın mümkün olmadığı durumlarda BOTOX® ile uzman hekimlerimizce gülme hattının estetik olarak ortaya çıkarılması mümkündür.

dis eti estetigi

Share:

Leave comment

Adres

Millet Cad. Adasaray Apt. No:53/1 Fındıkzade Fatih / İstanbul, 34096

0554 190 34 34

Hemen Arayın!

Açık Saatler

Pazartesi - Cuma : 9:00 - 21:00 Cumartesi : 9:00 - 17:00

Randevu Alın

info@klinik34.com.tr
Call Now Button
WhatsApp chat